Inauguracja roku szkolnego 2012/2013
Jedni do szkoły wracali z radością - bo stęsknili się za kolegami, inni (zwłaszcza dzieci z klasy O oraz  pierwszoklasiści) szli  z zaciekawieniem. Kolejni najchętniej wprowadziliby wieczne wakacje, ale tak się nie da. Do nauki trzeba było powrócić - choć dopiero 3 września .
O 9.00 pani Danuta Wojtas-Palińska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Słupsku, zainaugurowała rok szkolny 2012/2013. Serdecznie przywitała uczniów naszej szkoły, zwłaszcza najmłodszych i  tych, którzy pierwszy raz przekroczyli mury Jedynki,a ponadto zaproszonych gości - ks. Prałata Jana Giriatowicza, przewodniczącą Rady Rodziców p. Iwonę Batruch oraz rodziców, dziadków, opiekunów i wszystkich przybyłych. Podczas uroczystości zgromadzeni m.in. wysłuchali wystąpień zaproszonych osób, a następnie udali się do swoich klas, by spędzić pierwszy dzień w szkole z wychowawcą i kolegami z klasy.